Lenka Procházková

Za Fidelem na Kubu

| 2 komentářů

Za Fidelem na Kubu

Za Fidelem na Kubu

- Millennium Publishing 2010.
Starý notýsek v hnědých kožených deskách. Stránky popsané osobitým rukopisem už jsou zažloutlé a působí jako deník. Rodina ani po autorově smrti zápisky neprohlíží, ctí soukromí pisatele. Při každém stěhování se notýsek pietně oprašuje a znovu ukládá do krabice mezi alba a dopisy. Teprve v létě roku 2010 nahlédne autorova dcera na první stránku. Když pozná, že nejde o intimní zápisky, ale o postřehy, které si její otec, spisovatel Jan Procházka, před padesáti lety zaznamenával při svém pobytu na Kubě, začte se do rukopisu. Některé pasáže, například svědecká výpověď účastníka boje v Zátoce sviní, ji uchvátí natolik, že o několik týdnů později odlétá se svou kamarádkou fotografkou do Havany. Mají jen turistické vízum, takže cesta k Fidelovi, s nímž chtějí udělat rozhovor, nebude jednoduchá.
Kniha, kterou o putování Lenka Procházková napsala, je zároveň reportáží i románem o současné Kubě. Jména postav jsou sice z pochopitelných důvodů změněna, ale děje a prožitky zůstávají zachyceny tak, jak se odehrály…

Sdílet tento příspěvek

  2 comments on “Za Fidelem na Kubu

  1. Pingback: Autorské čtení a beseda – Travel hotel Prague, 24. 9. 2012 | Lenka Procházková

  2. Již jsem se Vás před pár dny dotazoval přes „Kontakt“, ale odpověď nedorazila. Tedy zkusím to touto formou. Prosím o informaci, jestli si lze někde prohlédnout nebo stáhnout fotky, co na Kubě dělala Vaše spolucestovatelka Lenka. Děkuji za odpověď.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  *

  HTML tags are not allowed.