Lenka Procházková

Výzva k rozumu

| 33 komentářů

Vážení a milí voliči,
čeká vás zásadní rozhodnutí. Je nanejvýš důležité, abyste svého kandidáta do Senátu vybrali nikoli podle toho, odkud přichází, ale podle toho, kam míří.
Senátní volby jsou o lidech, ne o stranách. Přečtěte si důkladně programy obou kandidátů a podívejte se, jak v parlamentu dosud hlasovali. Jestli hlasovali ve vašem zájmu, nebo za zájmy někoho jiného.
Já jsem tomu čas věnovala. Svými názory a postoji Ing. Jiří Dolejš deklaruje zdravý rozum. Oceňuji, jak ve Sněmovně vystupoval proti podvodu zvaném církevní restituce, zatímco Daniela Filipiová tuto zlodějnu kryje svou podporou.
Přeji si, aby rozum zvítězil nad pokrytectvím. Je však na vás, jestli dáte svůj hlas českým občanům, nebo modrým kmotrům.

Lenka Procházková

Sdílet tento příspěvek

  33 comments on “Výzva k rozumu

   • Co je na autě hlíny blbýho? Tady je blb někdo jinej a ještě „vtipnej“.
    Před 89 škodili rudoši a dneska modráci

  1. Uz jsem se bal, ze v zivote neuvidim disidenta se zdravym rozumem, ktery se dokaze oprostit od obecne zazite ‘pravdy’, ze komunista musi byt a priori zlocinec. Preji Vam hezky den a hodne stesti.

  2. To opravdu je tak tíživé? No, nic. Praha 8. mne nezajímá. Je politicky taková, jaká je. Tedy po těchto volbách. Snad vám váš.. veřejná myšlenka-glosa výjde. Pro mne se při čtení toho, co zde je psáno, vyjevilo jedno úsloví; Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest.. Než se to uplatnění restitucí vůbec povede uskutečnit, tak to vy vytunelujete-vyvlastníte s komunisty.. Asi Stockholmský syndrom.
   .
   Albert Hornych.

  3. Paní Procházková, to v sobě nemáte už ani trochu studu? Dělat volební kampaň komunistovi, který byl, dokonce vlastní stranou, přinucen rezignovat na post místopředsedy, když ho načapali, jak za jeden milion Kč je ochoten prosazovat prakticky cokoliv? Že Vám není hanba… J. M.

  4. Vážená paní Procházková, velice si Vás vaříme na vytrvalost se kterou bojujete proti, snad největší, polistopadové lumpárně, kterou modří s hnědými připravují. Nenechte se otrávit hlupáky, kteří nepochopili o co vlastně jde ani těmi, kteří to dobře vědí.
   Přejeme vám hodně sil, zdraví a štěstí,

  5. Smekám za odvahu. Smekám za rozum a důslednost. Budete ukřižována dnešními antikomunisty, kteří jsou nyní tak odvážní bojovníci s rudými, jako byli před rokem 1989 zbabělí.

  6. Nenechte se prosím vyvést z míry stupidními poznámkami lidí, kteří žijí a jistě dále budou žít jen minulostí a dnešní stav věcí z nepochopitelných důvodů evidentně podceňují. Přeji hezký den a mnoho štěstí. Díky za všechno, co děláte i pro ty, kteří to svou vlastní hloupostí nejsou schopni ocenit.

   • Dolejšova úplatkářská aféra je minulost? To vám moc daleko paměť nesahá…

    • Jaká uplátkářská aféra? To myslíte tu provokaci, která mfdnes příliš nevyšla? Skutečně zde někomu paměť neslouží ale obávám se, že o mne nejde…

  7. přemýšlím proč exhibicionisté musí tak hulákat? asi proto, že jejich „pravda“ není pravdou, a podporou komunity jste svoje svědomí pěkně „vybarvila“, vždyť i Stalin chtěl jen to nejlepší

  8. Také podporuji pana Dolejše. Z obou kandidátů je jednounačně lepší. Paní senátorka na svoji práci doposud také dost kálela. Má nejvyšší neúčast při hlasování a jednání Senátu. Tak nevím, proč tam leze. Je načase zbavit se nedemokraticky uvažujících lidí a Filipiová k nim patří.

  9. Vážená paní Procházková,
   neexistuje hodný komunista.
   Četl jsem vaše knihy, nevím, zřejmě se něco stalo……
   Přeji Vám, abyste se ráno probudila a tohle všechno byl jen sen.

  10. Chápu, že se Vám církevní restituce nelíbí. Ovšem podpořit kvůli nim komunistu, to už je podle mě zjevná chyba úsudku. Komunistický program můžu číst klidně tam i zpátky, mohou mi stokrát tvrdit, že jako jediní jsou s lidmi, ale stejně jim prostě nevěřím.
   Koneckonců, nebýt komunistů, tak dnes podobně banální otázku jako jsou církevní restituce vůbec nemusíme řešit. A spoustu jiných problémů, se kterými se naše společnost i dvacet let po „sametu“ potýká, také ne.

  11. Děkuji a smekám. Do dneška jsem si myslel, že co disident, to lump, ožrala a kverulant. Ale jak vidím, není to pravda. I v disentu se našli slušní lidé. Dnes je moderní se trefovat do toho, co bylo před Velkým kotrmelcem 89, pečlivě naplánovaným již od 50. let. Je mi skoro 50 let a vím, jaké to bylo. Mě nebude nikdo oblbovat. marně, zažil jsem to. Co se ale děje dnes, to hnus, který nemá obdoby snad nkde na světě. Jsem věřící, ale s tzv. církevními restitucemi hrubě nesouhlasím. Tady vůbec nejde o církev, ale o různé kalousky a jim podobné, kteří už teď zakládají konta v bankách, kam budou takto znovu nabytý majetek (pohříchu získaný na těch nejnuznějších) odkloňovat. Vatikán o to usiluje již několik desetiletí a my, hlupáci ji opět skáčeme … hádejte kam ? Všem doporučuji přečíst obsáhlý spis: Tajné dějiny Jezuitů. Napsali to bývalí Jezuité – a je to fakt síla. Drtivá většina thrillerů je jenom slabý čajíček proti tomuto čtení.

  12. Naprostý souhlas. Nikdo, kdo bojuje proti refeudalizaci, jejíž důležitou fází jsou církevní restituce, by se nemohl rozhodnout jinak.

  13. Vážená paní Procházková,
   kdyby takoví, jako jste vy, nebránili už 20 let církevním restitucím, mohl se církvím před dvaceti lety vrátit majetek, který jim byl ukraden a dnes jsme neměli žádný problém. Ze zásady, co bylo ukradeno, má se vrátit. A volit komunisty, kteří jakmile se dostanou k moci budou zase krást veřejně, to nebudu komentovat.
   Jestli je někdo komunista, znamená to , že se doteď nevzdal ideálů komunismu-antagonismus tříd, světová revoluce. Když jste sama slepá, jeďte se podívat na Kubu nebo do Severní Koreje. Je to stejné, jako kdybyste podporovala fašistu.

  14. Chce se mi z Vás zvracet! Vy ubožačko, vy že jste podepsala chartu? Co to plácáte o modrých kmotrech? Jak můžete podporovat komunisty? Jste skutečně tak nehorázně blbá, nebo Vám jenom chybí morálka? Nechte si naordinovat koňskou dávku vitamínu I a Q u psychiatra.

  15. Musím konstatovat, že se opravdu něco děje. Rozumím Vašemu názoru na církevní restituce. Díky za to, že můžete otevřeně říci svůj názor.
   Nerozumím však Vaší výzvě k podpoře KSČM od signatářky Charty77.
   Asi svět musí opravdu zaniknout a nebo se změnit. Takový názorově ideologický přesun nechápu.
   Teď už jen zbývá snad jen, aby paní Kubišová na Letné zazpívala na 1.máje „mír zůstává s touto krajinou“ a bude to hotovo.

  16. Dobrý den, paní Procházková,
   děkuji vám moc za celoživotní odvahu a veřejnou angažovanost proti nespravedlnostem a lumpárnám všeho druhu za jakéhokoli režimu,plně vás podporuji a zatím s vámi ve všem souzníme celá rodina, přátelé a dosažitelné příbuzenstvo. Je mi 50 a tak si mohu celkem dobře srovnat dobu před rokem 1989 i vývoj po tomto roce a jsem moc ráda, že už jsem nezažila odporné komunistické období 50. let, ale jako mladá „jen“Husákův režim.I tak to hezké nebylo, ale vývoj v posledních 20 letech je odporný též, i když jinak a ZATÍM nejde o život, ale je mi nanic z jedinců, kteří tvoří tuto vládní garnituru a logicky si vybírají i spolupracovníky ku obrazu svému(pan Joch apod.).Osobně cítím směs neonacismu, klerofašismu a refeudalizace,prvky posedlostí mocí a psychopatie.Ani na chvíli nepochybuji, že jako žena zralá, s nesmírně bohatou životní zkušeností už s komunistickou mocí a jdoucí vždy za světlem lidství se nenecháte znechutit výkřiky lidí, kteří zřejmě nikdy nezvnitřnili ono filozofické panta rhei??( snad to píši správně), o tom, že vše plyne a neustále se proměňuje, že je třeba každodenně kriticky zkoumat proměňující se skutečnosti a neuvíznout v minulosti (neboť 2x do jedné vody v řece vstoupiti nelze).Východní filozofie učí o harmonii jinu a jangu – pokud se jin dostane ještě do jinovějšího prostředí, stává se jangem… to se myslím přihodilo dnešním komunistům… mnozí z nich jsou rozumnější než nová garnitura, jež převzala jejich bývalé praktiky a roli v jiném hávu a pod jinými ideologickými floskulemi stejně nepružnými, hloupými a utkvělými…inu, vše se skutečně neustále proměňuje,ale ne každý je schopen to vstřebat a kriticky to zhodnotit. Přeji vám i vašim blízkým pevné zdraví a myslím na vás.

  17. Dekuji Vam pani Prochazkova, ze vnimate svet ocima 21. stoleti. Pred rokem 89 jsem byl vychovatelem v Jedlickove ustavu v Praze. Rok prace zmenil muj zivot a muj pohled na svet. Pracovali jsme tam ruzni lide. Lide tam prisli jak z ulice jako já, tak tam pracovali jiz lide s politickymi a nabozensky nevhodnymi nazory. Vetsinove mineni bylo take (jako dnes v mainstreamu) jen pro jednu barvu. Ale tehdy jsem s vyhozenymi komunisty a nepohodlnymi vericimi pochopil, ze jde o to, co delame a nikoli o to, co si kdo mysli a cemu veri. Chteli jsme vytvorit prijemnejsi zivot deckam v ustavu. A vetsina ze spolecensky postizenych spolupracovniku tu praci nebrala jako krivdu rezimu, ale jako poslani, ze tam maji sve misto a maji tam jejich zivoty nejaky hlubsi smysl.
   Kez by v dnesni politice byla k videni takova spoluprace napric vsemi stranami a bez predsudku. Bohuzel soukrome zajmy prevalcovali potreby veci verejnych.
   Psycholozkou v JU tam tenkrat byla Anezka Svobodova, jeji bratr byl mluvci chartity – PhDr. Bohumír Janát. A ac jsme byli pratele, ani jsem to za totality nevedel. Byl jsem tim chraneny.
   Rezim padl hlavne, protoze uz mocni premysleli o deleni koristi. Boj o moc je zaroven bojem o zdroje – jak psal MUDr. Fr. Koukolík.
   Totalita statu skoncila, ale nastoupila casto totalita ve firmach.
   Dnes mame svobodu kritizovat vladu, ale zkuste kritizovat otrockou praci ve skladech, na stavbach, zkuste vybocovat z firemni kultury velke spolecnosti????- budete dnesni potizista a budete bez prace. Jako v minulem rezimu.
   Ano, nemusite dnes chodit do prace, ale bez prijmu se pridate ke skupine lidi bez domova – je to vase volba.
   Muzete byt pak jednemi z tech, co umrznou v nasi svobodne maticce Praze na podchlazeni – pravda, mnozi totiz maji nizsi IQ a jsou analfabeti a nedokazi ani vyplnit zadost o prispevky. A alkohol jim otupi vedomi a bolesti jsou snesitelnejsi. Pro me jsou tito lide, kteri v Praze umrznou soucasnymi politickymi obetmi teto spolecnosti. Jsou to srovnatelne obeti s temi, co bojovali vedome proti minulemu rezimu. Jak zpival Vysockij v prekladu Nohavici: „Krize se nemeni, jen prijmeni a jmena“.
   Tim, ze byl porazeny jeden vladnouci rezim, neznamena, ze dalsi rezim je bezvadny. Svet je v pohybu a je potreba ho vnimat kriticky. A kdo voli jen podle barvy, at voli treba tak, ze si dojde na stranku“kohovolit.eu“ a zjisti, s jakym programem vlastne souhlasi. Rada lidi jako minule jen nazory prebira. Vim, ze to nebudete mit lehke ale plne vam pani Prochazkova rozumim. Emil Ruzicka

  18. Nestastna, potrhla zenska. Kolik milionu musi jeste komousi zamordovat, aby byli konecne splachnuti do zachodu ? U nas v zamori je voli asi tak 1% silencu. Proc ze sebe delaji Cesi takove hlupaky ? Koho budou priste ? Nacisty ? Pedofily ?

  19. Dobrý den, paní Procházková,
   některé komentáře napovídají, že Vaše výzva u těch lidí asi vyvolala laktaci. Ostatně skoro všichni ti komunistobijci za dob předrevolučních tahali kačera. Některé komentáře také ukazují, jak silná jsou média a jak jim mnoho lidí nepokrytě věří, i kdyby se nastokrát dokázal opak. O tom, že to Jiří Dolejš proti té redakci v podstatě vyhrál už ty noviny nenapsaly a proto řada zabedněnců bude mlít pořád jedno a to samé. Chtěl bych Vám poděkovat za rozum.
   zdravím. RL

   • Dobrý den,
    můžete uvést zdroj nebo odůvodnění pro to, že to pan Dolejš „vyhrál“?

    Nemohu pochopit, jak může signatářka Charty 77, a zároveň dcera spisovatele, kterého minulý režim uštval k smrti (měla tedy bezprostřední zkušenosti se zrůdností toho režimu), podpořit Jiřího Dolejše. Ten, jenž se ještě k tomu ukázal jako politický „pragmatik“ (jemně řečeno), který se do současné politiky tak moc hodí (a hodil by se i do politiky minulého režimu, kde si soudruzi také rozdělovali majetek, jak chtěli).

  20. z většiny reakcí těch kteří Lenku odsuzují je vidno,že nejde o slušné , civilizované a věcné konstatování,ale primitivní nenávistné výrony zloby….

  21. Proc na Lenku, vy zastydli antikomuniste , nadavate????? Vzdyt vetsina tech byvalych komousu jsou prece ted ti nejpravicovejsi politici a podnikatele…to chcete porad volit ty same komunisty jen v pravicovem havu????
   Milan

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  *

  HTML tags are not allowed.