Lenka Procházková

Otevřený dopis šestnácti signatářům – proneseno 28. 9. na Václavském nám.

| 6 komentářů

Vážení představitelé šestnácti církví a náboženských společností,

svým podpisem jste stvrdili obchodní smlouvu, která je podkladem k plánovanému převodu majetku českého státu na římskokatolickou církev. Součástí smlouvy je i závazek římskokatolické církve, že  část peněz získaných od českého státu bude rozdělena na šestnáct církví a náboženských společností, které zastupujete.

Naprostá většina  občanů české republiky však s vládním zákonem o tzv. církevních restitucích nesouhlasí. Mnozí z nás už podepsali petici, žádající vyhlášení referenda k této věci, jiní píšou dopisy poslancům, aby hlasovali proti přijetí zákona. Vládní koalice však veřejné mínění ignoruje a zaštiťuje se heslem, že nejde o dar, ale o napravení krádeže, kdy okradeným byla římskokatolická církev a zlodějem český stát jako nástupnický právní subjekt někdejší Československé republiky.

Vládní koalice pomíjí skutečnost, že výše takzvaného dluhu není právně ani historicky podložena, ignoruje hlas opozice, Senátu i fundovaných odborníků a namísto argumentů se ohání obchodní smlouvou s vašimi podpisy. Jinak řečeno vládní koalice si z vás vytvořila štít, který ji má v budoucnu, až její panování skončí, vyvinit z podvodu. Alibi, které jste svými podpisy vládní koalici poskytli, je však falešnou zárukou, což vy sami víte nejlépe. Přesto doufáte, že risk je zisk.  Takové obchodnické smýšlení však se skutečnou vírou nemá nic společného, neboť odporuje  evangeliím.

Mnozí z věřících, které zastupujete, jsou kšeftem, který jste uzavřeli, zhrozeni a veřejně tu smlouvou, učiněnou o nich bez nich kritizují. Jejich odvaha a pokora před pravdou, by vás měla   odradit od nečestného jednání. Tyto prorocké hlasy nejsou osamělé. I mnozí věřící z římskokatolické obce varují před přijetím vládního zákona. Právem se obávají toho, že kredit jejich církve utrpí. I bezkonfesní občané věřící v Boha bez nutnosti hledat k němu zprostředkovatele, začínají církvemi pohrdat, protože v nich vidí obchodníky a lháře.

Odpovědnost za přijetí či zamítnutí vládního zákona dnes údajně nesou poslanci. Vy ale víte, že skutečnou odpovědnost za tento paskvil, tu odpovědnost před bohem i lidmi, nakonec ponesete vy.  Stále je ještě čas, abyste prozřeli a zrušili své podpisy smlouvy. Pokud k tomu najdete odvahu, občané české republiky nenechají vaše církve a náboženské společnosti bez prostředků.  My Češi a  Moravané umíme statečnost ocenit!

Vážení představitelé šestnácti církví a náboženských společností, oslovte své věřící, zjistěte, co si o smlouvě, kterou jste podepsali, myslí oni, a pak rozhodněte. Stále je ještě čas vládní zákon zavrhnout a vytvořit jiný. Takový, který by církvím dal skutečnou možnost šířit evangelium a lásku. Nenávisti už bylo dost, nepodporujme ji.

Sdílet tento příspěvek

  6 comments on “Otevřený dopis šestnácti signatářům – proneseno 28. 9. na Václavském nám.

  1. Ovšem kšeft je kšeft a nám zbývá než spekulovat kdo všechno a kolik dostal už předem do obálky, či do krabice od vína za legalizaci této amorálnosti.

   • PENÍZE NESMRDÍ JEN TĚM, KDO SMRADLAVÉHO DUCHA MAJÍ…

    KDO SE DÁ KOUPIT, DÁ SE I PRODAT…

    TÍM, CO CÍRKEVNÍ KŠEFTAŘI PŘIJALI, UKÁZALI ZA CO STOJÍ…

  2. Malůvka ženštiny s praporem je symbol francouzské komuny. (naznačujete spojitost?). Navíc jste jí oproti originálu oblékla jaksi navíc do bílého bavlněného trička. Trapné.

  3. Co bylo ukradeno, musí být vráceno ???

   To je otázka,ktorá už niekoľko mesiacov rezonuje v médiach v Česku.
   Každý si pod touto otázkou predstavuje,ako komunisti ukradli cirkevný majetok.

   Poďme sa trochu spoločne pozrieť očami Písma nato kto je skutočným zlodejom.

   Blahoslavenejšie je dávať ako brať.
   Tento Kristov výrok takmer vymizol z kázaní v náboženských zhromaždeniach. PREČO ???

   Odpoveď je v
   1 Kor.9,14-18 kde je jasne napísané že ap.Pavol hlásal evanjelium zdarma. /beztrovné./

   14 Tak i Pán nariadil tým, ktorí zvestujú evanjelium, aby žili z evanjelia.
   15 Ale ja som nepoužil ničoho z toho. A nepísal som tohoto nato, aby sa pri mne tak dialo, lebo lepšie by mi bolo zomrieť, než aby niekto vyprázdnil moju chválu.
   16 Lebo keď zvestujem evanjelium, nemám sa čím chváliť, pretože to musím robiť, ale beda by mi bolo, keby som nezvestoval.
   17 Lebo ak to robím ochotne, mám odplatu, ak neochotne, úrad mi je sverený.
   18 Čo tedy je moja mzda? Aby som zvestujúc evanjelium predložil evanjelium Kristovo beztrovné, aby som nevyužil svojho práva pri evanjeliu.

   Papeženci už takmer dve tisíc rokov kážu falošné evanjelium začo nemali a nemajú právo brať žiadne peniaze.
   Celé ich náboženstvo je postavené tak,aby mohli aj od tých najnudznejších ľudí vydrieť posledný halier.

   Kto je skutočným zlodejom ? Nato nech si odpovie každý sám,ale až po prečítaní následovných veršov:

   1 Tesalonickým 2:9 Lebo veď sa pamätáte, bratia, na našu úsilnú prácu a námahu, lebo sme pracovali dňom i nocou, aby sme nikomu z vás neboli na ťarchu a tak sme vám hlásali evanjelium Božie.

   Skutky 20:35 Všetko som vám ukázal, že tak pracujúc treba sa nám zaujímať slabých a pamätať na slová Pána Ježiša, lebo on povedal: Blahoslavenejšie je dávať ako brať.

  4. Ke znění tzv. církevního restitučního zákona mne napdaá jen jediná věta – parafráze z filmu „Bláznova kronika“ Podle mne má církevně restituční zákon znít takto:
   „Kořist je právoplatně nabyté zboží, jehož majitelem je církev“

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  *

  HTML tags are not allowed.